Eesti Arboristide Ühingu kevadtalgud 2024.

Eesti Arboristide Ühingu traditsioonilised kevadtalgud toimusid Luua Metsanduskooli arboreetumis. Tehti võsaraiet, hooldati lume raskuse all murdunud puid ja põõsaid ning freesiti kände. Täname kõiki talgulisi, päevaga võis igati rahule jääda! Vaata ka pikemat lugu Luua Metsanduskooli kodulehelt https://www.luua.ee/meist/uudised/uudis/2024/04/15/eesti-arboristide-uhingu-kevadtalgud-luual/

Talgute pildigalerii: Galerii 1 Galerii 2

Eesti Arboristide Ühingu kevadtalgud 2023.

Eesti Arboristide Ühing pidas 2. aprillil järjekordsed kevadtalgud. Sedapuhku tehti korrastustöid  Luua arboreetumis. Nii, nagu kõik elusorganismid, vananevad ka puud ning küpsevad ja muutuvad tihedamaks ja võsastuvad pargipuistud. Ka tormid ja tõved on jätnud arboreetumisse oma jälje. Seetõttu lõidki pea 30 Eesti arboristi käed külge korrastustöödele.


Luual valmistuti talguteks hoolega: eelmisel päeval „laotati maha“ paks puhta lume kiht ja lisaks talgusupile telliti talgupäevaks päikesest särav päev. Kuigi need ettevalmistused oleksid võimaldanud läbi viia ka kena suusamatka, tegid oskajad ja usinad arboristid ära hiiglasuure töö. Järgati langenud tüvesid, hooldati võrasid, Euroopas tehti padrikust park ja Siberis põletati oksi. Lõigati ka võsa ja lisaks üürgas kännufrees Einari käe all hommikust õhtuni. Nii ei takista rohu sees turritavad kännud suvist niitmist. Arboristid on lisaks Luuale varem ka mujal talguid pidanud, kuid seekord oli jutuks, et talgute pidamine just Luual võikski traditsiooniks saada. Tööd jätkub, ja Luua Metsanduskool on ju ka Eesti Arboristide Ühingu kodupaik. Just sellel aadressil on ühing registreeritud.


Kool ja ühing tänavad kõiki häid abilisi!