Kuidas arboristi valida?

Arboristiteenuseid pakub turul väga palju ettevõtteid ja inimesi. Kuna tegemist on vastutustundliku ja sageli ka ohtliku tööga, siis anname mõned näpunäited, mida arboristi valikul tähele panna ning millega teenuse tellimisel arvestada. 

Kontrolli kutsetunnistust

Arboristi valides on kõige olulisem veenduda, et tegemist on kvalifitseeritud professionaaliga ehk teenuse pakkujal on arboristi kutsetunnistus. Kutsetunnistuse olemasolu tõestab, et teie poolt tööd tegema valitud inimene on omandanud vajalikud oskused, sooritanud kutseeksami ning võite teda südamerahuga usaldada tegema nii keerulist ja ohtlikku tööd nagu näiteks puu langetamine.

Kutsetunnistus väljastatakse nimeliselt isikule ning selle kehtivust saad kontrollida kutseregistrist.

Veendu varasemas kogemuses

Kui oled kutsetunnistuse olemasolu kontrollinud, siis ei taga see veel head töö tulemust. Siin kehtib reegel „Harjutamine teeb meistriks“. Veendu, et spetsialistil oleks piisavalt selle valdkonna praktilist kogemust, et olla kindel, et oled valinud töid teostama õige inimese. Julgeme soovitada oma ühingu liikmeid, sest anname sellega garantii, et neil on ette näidata pikaajaline kogemus ja head teoreetilised teadmised.

Sobiv varustus

Veenduge enne töö alustamist, et arboristi teenust tellides on tal olemas kõik vajalikud vahendid (tõstuk, köied, frees vms). Pange tähele, et arborist kannab puu otsa ronides kiivrit ning tema tööriided on mõeldud töötamiseks ka mustades ning märgades oludes. Kui tööle saabunud arborist on veidi määrdunud või kulunud ilmega tööpükstes, on see märk tema riietele talletunud kogemustest. Soovite ju oma puid istutama või hooldama kedagi, kes ei kardaks veidi näppe või riideid mullaseks teha? 

Pange tähele, et puu langetamisel peab arborist töid alati teostama kahekesi ning maapinnal olev tugiisik on samuti päästevõimekusega spetsialist ehk arborist. Ka tugiisikul peavad olema isikukaitse- ja ronimisvahendid!

Detailne ülevaade objektist

Vastutustundlikult töötav arborist tutvub enne tööle asumist olukorraga põhjalikult. Ta koostab teile detailse ülevaate, millist lahendust teie probleemile vaja on ning milliseid tegevusi ta selleks läbi viib. Kui saate oma vajadustele ebaselge vastuse, võtke ühendust teise spetsialistiga. Tegemist on vastutusrikka ülesandega ning te ei soovi selle töö tegemisel hilisemaid üllatusi.